Micranthemum sp. Monte Carlo Roślina w kubeczku 6cm
R-11082
5901785352313

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze

Otrzymasz    15 punktów lojalnościowych!

Cena:

15,89 zł

Compare now Compare list is full

Micranthemum sp. Monte Carlo Roślina w kubeczku 6cm

Roślina AquaArt Micranthemum sp. Monte Carlo kubek 6cm

Roślina po raz pierwszy został zaprezentowany w 2012 roku przez akwarystów japońskich pod nazwą „New Large Pearl Grass”.  W Europie została spopularyzowana przez hodowców włoskich.  Micranthemum Monte Carlo jest bardzo często mylone z  Hemianthus callitrichoides ‚Cuba’.  Oba  gatunki bardzo długo były ze sobą mylone. Gdy firma Tropica zrobiła badania DNA, dowiedziono, że „New Large Pearl Grass” należy do rodzaju Micranthemum. Mimo to dla przeciętnego akwarysta oba te gatunki dalej będą mylone w akwarium. Micranthemum Monte Carlo to roślina łodygowa, która ma tendencję do płożenia się, a nawet zwieszania z dekoracji. Ma znacznie jaśniejszą barwę lekko wpadającą w żółty kolor. 

Charakteryzuje się niewielkimi dorastającymi do 10 mm długości, znacznie jaśniejszej barwy lekko wpadającej w żółty kolor liśćmi o kształcie jednak bardziej zaokrąglonym, które wyrastają po dwa z węzła liściowego.  Roślina również nadaje się do tworzenia dywanów na pierwszym planie zbiornika. Roślina została odkryta w 2010 roku niedaleko miejscowości Monte Carlo w argentyńskiej prowincji Misiones. Występuje w całej południowej części Ameryki Południowej: od Chile, przez Argentynę i Urugwaj.

Synonimy

  • Micranthemum sp.‚ Monte Carlo’
  • Micranthemum‚ Monte Carlo’

Uprawa

Mikrantemum Monte Carlo posiada  wiele zalet. Po pierwsze, to nie musi być intensywnego oświetlenia. Do wzrostu gęstego zielonego trawnika wystarczy 0,5 W / L  lamp fluorescencyjnych. Po drugie, nie wymaga wysokiego stężenia CO2, makro i mikroelementów. Wystarczy 5-10 mg / l dwutlenku węgla w wodzie. Szeroki zakres optymalnej wartości pH wody w zbiorniku: 6-7,5 Dywan z tej rośliny może dorastać do grubości nawet  około 10 cm, jednak do takiej grubości  nie powinno się go dopuszczać. Już na głębokości 4 cm łodygi roślinki z powodu braku światła są osłabione  i żółkną. Jeśli odetniemy górną warstwę około trzech centymetrów, te słabe łodygi się wzmocnia i w niedługim czasie będą  zarośnięte. Dlatego lepiej, aby zapobiec eskalacji dużej grubości maty i należy ja utrzymywać   2-5 cm. Roślina bardzo  łatwo przyczepia się do różnych powierzchni. W akwariach z korzeniami  z jej łodygi mogą właśnie przylgnąć do korzeni i tworzyć bardzo ładne zwisające czapy. 

Cała roślina jest skromna i ma średnie tempo wzrostu. Parametry wody powinny być następujące: temperatura 23-28 ° C chociaż w naturze rośnie w wodzie około 10° C, twardość dH 4-20 °, kwasowość pH 5,0-7,5.  Potrzebuje  cotygodniowej podmiany 1/3  wody w zbiorniku.  Jako podłoże pożądane jest zastosowanie drobnego piasku lub żwiru. Podłoże powinno być pożywne w żelazo, tylko w tym przypadku roślina tworzy gęsty dywan i dobrze rośnie. Nawozy powinny  być ściśle dozowane, w przeciwnym wypadku, jeżeli ilości są przekroczone, liście roślin ciemnieją i przestają rosnąć.

Roślina AquaArt Micranthemum sp. Monte Carlo kubek 6cm
Roślina AquaArt Micranthemum sp. Monte Carlo kubek 6cm

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Dlaczego In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową. Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin!

Rodzaj roślinyRośliny przydenne
Wysokość maksymalna rośliny [cm]5
Trudność uprawyŚrednio wymagające
WystępowanieAmeryka Południowa
Kolor roślinyJasnozielony
Miejsce sadzeniaPierwszy plan
Tempo wzrostuŚrednie
GatunekMICRANTHEMUM

  

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Oceń 
Bartosz K
2023-06-23
Micranthemum sp. Monte Carlo roślina w kubeczku 6cm

Szczelnie zapakowane, wszystko OK.

Napisz swoją opinię

Roślina AquaArt Micranthemum sp. Monte Carlo kubek 6cm

Napisz swoją opinię