Tetra NO3 Test do pomiaru zawartości azotanu
T744837

Czas wysyłki: 24 godziny


Compare now Compare list is full

Tetra NO3 Test do pomiaru zawartości azotanu

Test azotanowy  NO3 firmy TETRA służy do pomiaru i rutynowej kontroli zawartości azotanu w wodzie akwariowej słodkiej i morskiej, jak i w stawach ogrodowych. Preparat można z pełnym powodzeniem stosować w lekko zabarwionej wodzie akwariowej jaka powstaje podczas filtracji torfowej lub leczeniu chorych ryb. Cechą charakterystyczną właściwego funkcjonowania gospodarki bakteryjnej jest ciągle wzrastająca zawartość azotanu w wodzie akwariowej, przy jednocześnie niskiej do niewykrywalnej zawartości amonu i azotynu. Azotan jest produktem końcowym procesu mineralizacji w akwarium, a jego stosunkowo wysoka koncentracja jest dla ryb nieszkodliwa, choć wpływa negatywnie na rozwój roślin i samopoczucie niektórych, wrażliwszych gatunków ryb. Za wysoka zawartość azotanu wspomaga wzrost glonów, jeśli oprócz azotanu w wodze zawarty jest fosforan. Należy się więc starać, aby zawartość azotanu nie przekraczała 50 mg/l (ppm) w wodzie słodkiej i 20 mg/l w wodzie morskiej. W stawie ogrodowym zawartość azotanu nie powinna przekraczać 10 mg/l.

 

W zestawie:

  • cztery odczynniki
  • jedna próbówka
  • instrukcja w języku polski

 

Zakres pomiaru:

  • 0-100mg/l

 

Zastosowanie:

  • Wodę z akwarium odlewamy do specjalnej probówki, następnie dodajemy odczynniki które wybarwiają wodę na określony kolor.
  • Na skali kolorów odczytujemy zawartość NO3 w naszym akwarium

 

Zastosowanie tego testu w praktyce sprawi, że poziom NO3 już nie będzie dla Ciebie tajemnicą. Systematycznie badając poziom NO3 możesz uratować swoje ryby przed zatruciem a także powstrzymać w porę inwazję glonów.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Tetra NO3 Test do pomiaru zawartości azotanu

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii