Lista produktów marki DISCUSFOOD

44 produktów

Wyświetlono 1-24 z 44 produktów

Produkty akwarystyczne discusfood

Pokarmy Discusfood :

Pokarmy dla ryb tropikalnych discusfood , to bezsprzecznie jedne z najlepszych pokarmów uzupełniających oraz podstawowych dla ryb akwariowych. Pokarmy są zróżnicowane, zależnie od rodzaju nie wymagają uprzedniego namaczania , natomiast są też takie pożywienia ,które wymaga uprzedniego namaczania Przechowywane w zakręcanym słoiczku pokarmy discusfood to uzupełnienie codziennej diety. Poza tym zamykana karma zapobiega utracie wartościowych witamin.

Ogólne zalecenia :

Podczas karmienia ryb pokarmami, pokarmami obojętnie jakiej firmy , bardzo ważne jest aby dawkować małe porcje. Ilość pokarmu powinna być dobrana do ilości posiadanych ryb. Jednorazowo powinno się podać unikatowy pokarm w takiej ilości aby ryby zjadły podaną porcje przy nas. Zawsze lepszym rozwiązaniem jest częstsze podawania pokarmu w mniejszej ilości. Gdy kompletna karma pod wpływem wody , w dużej ilości znajdzie się na dnie nasycone ryby mogą jej nie pobrać. W takich wypadkach istnieje ryzyko uwolnienia się do słupa wody dużej ilości fosforanów , które wydzielają się z resztek rozkładającego się pokarmu.

O pokarmach Discusfood :

Receptura pokarmów DiscusFood została opracowana na podstawie doświadczeń najlepszych hodowców oraz poparta badaniami laboratoryjnymi. Gwarantuje to, że Wasze ryby będą prawidłowo rosnąć, a ich wybarwienie będzie w pełni intensywne. Pokarm produkowany jest w Niemczech, co stanowi dodatkowy gwarant jego jakości. DiscusFood to przede wszystkim granulaty wykonywane w procesie ekstrudacji. W procesie tym, w przeciwieństwie do standardowego granulowania, stosuje się niższą temperaturę. Zamiast 180*C stosuje się temperaturę 60*C. Dzięki temu mniejsza ilość witamin, minerałów oraz mikroelementów ulega zniszczeniu w trakcie procesów technologicznych. Dzięki temu pokarmy DiscusFood są znacznie bardziej wartościowe niż zwykłe pokarmy granulowane innych firm. Miękka struktura pokarmów sprawia, że ryby bardzo chętnie je pobierają. Surowce używane w pokarmach są najlepszej jakości i są specjalnie selekcjonowane. Nie trafiają do nich takie elementy zbędne, jak tkanka łączna, złogi tłuszczu. Dzięki temu pokarmy wypełnione są tylko i wyłącznie najbardziej wartościowymi składnikami. Trawienie pokarmu odbywa się bez problemów, ryby nie mają zaparć, a odchody są krótkie i zwarte. Pokarmy DiscusFood nie wymagają namaczania przed skarmianiem. Nie chłoną wody i nie puchną. Nie rozsypują się oraz nie brudzą wody, dzięki czemu woda pozostaje czysta i bez drobin. Pokarmy DiscusFood nie zawierają sztucznych konserwantów oraz innych środków utrwalających. Odpowiednie opakowanie oraz gramatura pozwala na pełne zachowanie witamin, które po dłuższym okresie ulegają utlenieniu i stają się bezwartościowe. Jedyny pokarm, który zawiera pierwiastki śladowe. Unikatowy pokarm nadaje się do każdego gatunku ryb tropikalnych jako codzienna karma , do codziennego podawania. Oczywiście istnieją też produkty uboczne ryb , które przy użyciu wysokiej jakości składników nadają się dla większości ryb tropikalnych. Produkty discusfood to prawdopodobnie jedyny pokarm , który nie tworzy zawiesiny unoszącej drobny odpad pokarmu. Praktycznie każdy pokarm discusfood zawiera tłuszcz surowy. Konieczności płukania nadaje charakter niektórych pokarmów , przez co pokarm zwiększa swojej objętości. Na świecie karma discusfood ma całe rzesze zwolenników. Pokarm produkowany jest w Niemczech i gwarantuję odpowiednie żywienie ryb tropikalnych.

Najpopularniejsze pokarmy Discusfood :

Pokarm Grand Champion - Pokarm dedykowany dla dorosłych paletek. Discusfood Grand Champion świetnie nadaje się do poprawienia ogólnej kondycji zdrowotnej oraz odporności paletek.Wysoka zawartość astaksantyny(700mg/80g) zapewnia w krótkim czasie mocne nasycenie czerwonego ubarwienia ryb. Pokarm zawiera w swoim składzie wyciągi z czosnku oraz cebuli , dlatego bardzo dobrze działa na poprawę układu immunologicznego ryb. Wyciągi hamują rozwój pasożytów w organiźmie ryby. Discusfood Grand Champion dostępny jest w dwóch wielkościach-M i XL.Pokarm nie wymaga uprzedniego namaczania, granulki nie zwiększają swojej objętości pod wpływem wody. Nie brudzi również wody ani nie tworzy zawiesiny unoszącej się w toni wodnej.

Angelfish super growth - pokarm dedykowany dla skalarów . Dzięki delikatnej fakturze i atrakcyjnemu zapachowi pokarm ten jest chętnie pobierany przez skalary już przy pierwszym podaniu. Skalary łatwo się do niego przyzwyczajają. Duża zawartość białka 57% gwarantuje szybki wzrost, a odpowiednia zawartość substancji balastowych gwarantuje szybkie trawienie pokarmu i brak zaparć. Duża zawartość pierwiastków śladowych oraz witamin zapewnia rybom zbilansowaną dietę oraz sprawia, że pokarm nadaję się do ogólnej poprawy kondycji u ryb.

Discusfood day by day - Pokarm ma formę granulatu (ekstrudat), opakowanie 80g/175ml. Pokarm ten jest dedykowany dla dorosłych dyskowców.Dzięki delikatnej fakturze i atrakcyjnemu zapachowi pokarm ten jest chętnie pobierany przez ryby już przy pierwszym podaniu. Nadaje się przede wszystkim do karmienia ryb tropikalnych takich jak paletki. Nie jest to uzupełnienie codziennej diety pokarm ten nadaję się do codziennego karmienia.

South Amercian Cichlids color pearls - pokarm dla większości ryb tropikalnych nadaje się przede wszystkim dla wszystkożernych pielęgnic. . Po zgnieceniu, granulki nadają się do skarmiania mniejszych pielęgnic, takich jak popularne pielęgniczki czy barwniaki.Miękka struktura sprawia, że pokarm jest chętnie pobierany nawet przez dzikie ryby, które się do niego łatwo przyzwyczajają. Odpowiednie zbilansowanie zawartości białka oraz innych komponentów pokarmowych gwarantuje, że pokarm przy odpowiednim dawkowaniu, nie przyczyni się do otłuszczenia narządów wewnętrznych. Odpowiednia zawartość substancji balastowych gwarantuje szybkie trawienie pokarmu i brak zaparć.