Lista produktów marki Easy Life

84 produktów

Wyświetlono 1-24 z 84 produktów

Produkty akwarystyczne EasyLife

Akwarystyka roślinna.

Skoro gościmy Państwa na stronie naszego sklepu, to zapewne domyślacie się Państwo, że akwarystyka jest naszą największą pasją. Co więcej, konkretnie to akwarystyka roślinna skradła nasze największe zainteresowanie. Staramy się tą pasją zarażać także innych, aby mogli podziwiać to samo piękno, które możemy podziwiać my sami.

Akwarium w domu obecnie jest dosyć powszechnym obiektem znajdującym się w naszych mieszkaniach. Przeważnie zaczyna się to tak, iż nasz dzieci wpadają na pomysł, iż chciałby posiadać jakieś zwierzątko, a to chomika, a to kota, psa, albo i rybki. Wtedy już nie ma odwrotu. Wiele z tych zachcianek kończy się tak, iż to rodzic opiekuje się podopiecznym, i to im ten tekst przyda się najbardziej.

Skupimy się wyjątkowo na akwarium roślinnym, które przechodzi obecnie swój największy i najsilniejszy rozkwit. Wcale nas to nie dziwi. Widząc prace/akwaria niektórych akwarystów, nie sposób nie zapragnąć takiego akwarium we własnym domu. Oczywiście, na zdjęciach każde wygląda niezwykle zachęcająco i obiecująco, a w rzeczywistości zderzamy się ze ścianą...glonów, osadów, gnijących roślin i padających ryb.

Hodowla roślin akwariowych a hodowla zwierząt akwariowych.

Warto zaznaczyć już na samym początku, iż hodowla roślin akwariowych jest zadaniem trudniejszym i bardziej karkołomnym aniżeli hodowla ryb, czy krewetek. Rzecz jasna mówimy tutaj o utrzymaniu roślin we wzorowej kondycji i prezencji.

Przede wszystkim, aby prowadzić skuteczną hodowlę roślin akwariowych potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Dosyć dużo sprzętu. Oczywiście, jak w każdej dziedzinie, elementy takie jak oświetlenie, filtracja, czy zestawy do suplementacji CO2 znajdziemy na różnych półkach cenowych. Generalnie jesteśmy w stanie skompletować cały niezbędny ekwipunek w większości dostępnych budżetów, choć są pewne granice. Musimy sobie zdawać sprawę z prostej rzeczy. Ryby nie będą żyły długo w dobrym zdrowiu, kiedy nie dostarczymy im odpowiedniej ilości tlenu. Z roślinami jest analogicznie. Dwutlenek węgla CO2, czy też węgiel w płynie są im niezbędne do prawidłowego zwrotu. Wiele osób wychodzi z mylnego założenia, że uprawianie roślin akwariowych zaczyna się i kończy na posadzeniu roślin w naszych zbiornikach, a cała reszta, tylko dobra dzieje się sama. Otóż nie...

Jak zacząć przygodę z akwarium roślinnym.

Przede wszystkim naszą przygodę zaczynamy od wyboru zbiornika. Czym należy się kierować przy wyborze akwarium? Na pewno kształtem i rozmiarem, które najbardziej odpowiadają dostępnej przestrzeni. Jeśli nasze akwaria będą niejako w centrum uwagi w danym pomieszczeniu możemy pokusić się o nieco bardziej wyrafinowane wykończenie naszych akwariów. Niezwykle popularne są akwaria z idealnie przeźroczystego szkła OptiWhite, UltraClear lub Pure. Zbiornik wykonany z takiego szkła, oraz jego producent gwarantuje nam idealne odwzorowanie kolorów wszystkiego co znajduje się wewnątrz naszych zbiorników. Standardowe szkło może dodawać lekko zielonej poświaty w związku z zawartością żelaza w swoim składzie. Szkła idealnie przeźroczyste są pozbawione żelaza w procesie produkcji. Producent akwariów pozwala jeszcze na wybór koloru spoiny naszego zbiornika. Oczywiście, jeśli decydujemy się na akwarium z idealnie przeźroczystego szkła OptiWhite producent zaleca wybór równie przeźroczystego silikonu. W innym wypadku również zalecamy takiej spoiny. Zdecydowanie mniej rzuca się ona w oczy.

Oświetlenie, czyli odpowiednik słońca dla naszych roślin. Wiemy jak wielkie znaczenie mają promienie Słońca dla roślin. Nie inaczej jest w przypadku roślin akwariowych. Producent i jakość lampy mają niebagatelne znaczenie. Większość roślin dostępnych na rynku akwarystycznym w Polsce wymaga oświetlenia o intensywności od średniej do wysokiej. Niestety, niejeden producent pokryw i zestawów oświetlenia oferuje produkty, które mogą okazać się niewystarczające. Warto więc zainteresować się rozwiązaniami, których producent oferuje nam źródła światła o ponadprzeciętnej efektywności i możliwościach sterowania oraz rozbudowy.

Nawozy węglowe do akwariów. Tutaj skupimy się na dwóch źródła węgla. Instalacji wysokociśnieniowej, która podaje nam dwutlenek węgla CO2 bezpośrednio do zbiornika, gdzie ulega on rozpuszczeniu i odżywia rośliny. Drugie źródło węgla w akwariach to nawozy węglowe takie jak Easy Carbo, którego producent to holenderska firma Easy Life. Oczywiście, Easy Life Easy Carbo to nie to samo co suplementacja dwutlenku węgla, ale również taki preparat przynosi pozytywne efekty do naszych akwariów. Easy Life Easy Carbo to bardzo skuteczny preparat wymierzony bezpośrednio w glony. Należy podać go bezpośrednio na miejsce, w którym glony zaczęły się rozwijać, a resztę pracy wykona za nas preparat.

Skuteczna filtracja to kolejny techniczny aspekt efektownej hodowli roślin akwariowych. Filtr to jednocześnie serce, płuca i nerki naszych akwariów. To powinno skutecznie zobrazować nam, jak ważny jest dobry producent filtra, który zaoferuje nam urządzenie niezawodne i skuteczne.

Niemal wszystkie rośliny akwariowe dostępne na polskim rynku akwarystycznym to gatunki tropikalne, a zatem wymagają stabilnej temperatury na poziomie 25 stopni Celsjusza.

Odżywianie roślin - czyli przez żołądek(?) do liści.

Rośliny wodne potrzebują złożonego nawożenia, aby mogły rosnąc zdrowe, okazałe, w pełni barw. Jeśli nie zadbamy o to, aby hodowane przez nas rośliny otrzymały pełny zestaw mikro i makroelementów, minerałów i pierwiastków śladowych, może okazać się, iż nasze rośliny nie prezentują się prawidłowo. Część ich liści jest poskręcana, źle wybarwiona, albo skarłowaciała.

Easy Life - sprawdzony producent do skutecznego odżywiania roślin.

Easy Life to holenderski producent nawozów i preparatów przeznaczonych do akwarystyki i oczek wodnych. Easy Life to producent o ugruntowanej, solidnej pozycji w branży akwarystycznej. Wielu pasjonatów hodowli roślin wodnych sięga właśnie po produkty, których producent to marka Easy Life.

Oferta marki Easy Life to także preparaty glonobójcze, bakterie filtracyjne, leki dla ryb, czy testy do badania jakości wody. Producent oferuje nam wiele dostępnych pojemności w obrębie danego produktu. Co za tym idzie, z produktów Easy Life mogą korzystać zarówno właściciele pico i nano akwariów, jak i mega zbiorników roślinnych.

Easy Life Ferro, Easy Life ProFito, Easy Life Nitro, Easy Life Fosfo...czyli czym i jak nawozić.

Producent nawozów podaje nam jedynie wskazówki, jakie ilości produktów Easy Life należy podać do zbiornika. W rzeczywistości każdy zbiornik jest inny. Różna jest ilość hodowanych roślin, ich tempo wzrostu i zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Różne jest również natężenie oświetlenia, wydajność filtracji oraz intensywność nawożenia CO2.

Produkty takiej jak Easy Life Easy Carbo, czyli węgiel w płynie, czy Easy Life Kalium-Potassium, czyli potas dla roślin wodnych, oraz Easy Life ProFito są to nawozy, które z powodzeniem możemy stosować w każdym zbiorniku, w którym hodowane są rośliny wodne. Węgiel i potas to związki, które konsumowane są przez rośliny w największej ilości.

Nawozy takie jak Easy Life Nitro i Easy Life Fosfo należy podawać świadomie, w konkretnych ilościach, które określamy na podstawie wyników z wykonanych testów wody. Stosowanie wyłącznie na podstawie obserwacji akwariów i roślin zalecamy jedynie doświadczonym akwarystom.

Ogólna zasada dla stosowania nawozów akwarystycznych jest tak, iż stosowanie nalży zacząć od 1/4 zalecanej dawki, a następnie dopasowywać ją do tego, jak rośliny reagują na podawanie nawozów. To pozwoli nam na bezpieczne korzystanie z preparatów tego typu, bez ryzyka nadmiernego wysypu glonów.