Hydroidea BioMedium 25L Mineralne medium biologiczne
10050

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    49 punktów lojalnościowych!

Cena:

49,00 zł

Compare now Compare list is full

Hydroidea BioMedium 25L Mineralne medium biologiczne

Naturalne kruszywo mineralne wysokiej jakości o znakomitych parametrach hydraulicznych. Dobrze sprawdza się jako medium filtracyjne dla bakterii nitryfikacyjnych, zapewniając stabilne warunki biologiczne w zbiorniku wodnym. Niska gęstość nasypowa, wyjątkowo duża powierzchnia własna i porowatość wynosząca ok. 30% zapewnia wodzie swobodny przepływ i sprzyja rozwojowi błony mikrobiologicznej. Produkt spełnia wymagania FLL dotyczące stosowania w stawach naturalnych i dozwolonego wydzielania fosforu do wody.

Cechy preparatu

 • Składa się z mieszanki minerałów o frakcji 2-10 mm
 • Jest idealnym podłożem dla bakterii; jego porowatość otwarta wynosi ok. 30 %
 • Zapewnia stabilne warunki biologiczne w zbiorniku wodnym
 • Doskonale sprawdza się jako medium filtracyjne w oczkach wodnych i stawach kąpielowych
 • Zastępuje szkodliwy keramzyt w filtrach beczkowych i filtrach typu mauzer
 • Jest wydajny, nie kruszy się i nie unosi na powierzchni wody
  Pakowany luzem do wiader 25 L

Zastosowania: medium filtracyjne do filtrów beczkowych i filtrów typu mauzer; substrat do komór filtracyjnych. Doskonale sprawdza się jako składnik podłoży mineralnych w oczkach wodnych oraz strefach regeneracyjnych i roślinnych stawów kąpielowych. BioMedium stosowany jest również w formie wkładów filtracyjnych w filtrach ciśnieniowych i grawitacyjnych.


Skład: wyselekcjonowana, lekka i porowata skała krzemionkowa.

Dawkowanie: materiał filtracyjny wypłukać pod bieżącą wodą i stosować w ilości 25 l na każde 2 m³ wody w oczku wodnym bez ryb oraz 25 l na każdy 1 m³ wody w oczku z karpiami Koi.

Warto wiedzieć

 • BioMedium to wyselekcjonowany naturalny minerał o specyficznej i porowatej strukturze, co umożliwia osiedlanie się mikroorganizmów zarówno w płytszej jak i głębszej części porów.
 • BioMedium stwarza idealne warunki dla bakterii tlenowych i beztlenowych, które neutralizują szkodliwe związki i przekształcają je w przyswajalne dla roślin substancje odżywcze.
 • BioMedium dzięki swojej naturalnej strukturze sprzyja rozwojowi bardzo dużej ilości bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych.
 • Wkładów, w których znajduje się BioMedium nie trzeba regularnie wymieniać, ponieważ są one chemicznie obojętne i nie ulegają rozkładowi.
 • BioMedium jest nieporównywalnie wydajniejszy od innych wkładów biologicznych dostępnych na rynku, takich jak: keramzyt, ceramika, lawa wulkaniczna, biobale, itp.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego lepiej używać BioMedium zamiast keramzytu, który jest powszechnie wykorzystywany jako złoże biologiczne w systemach filtracyjnych?

Keramzyt zawiera dużą ilość związków fosforu, które powoli uwalniane są do wody, stając się  pożywką dla glonów nitkowatych. Każdy, kto zetknął się z problemem nadmiernego wzrostu glonów z pewnością wie, jak trudno jest ograniczyć ich rozwój. Najlepiej więc zapobiegać i nie dopuszczać do takich sytuacji. Produkt BioMedium spełnia dopuszczalne normy w tym zakresie.

Jaka jest różnica pomiędzy BioMedium a kruszywem mineralnym typu BioPorif?

W zakresie filtracji biologicznej BioMedium działa praktycznie tak samo jak BioPorif  i ma te same zalety. BioProif absorbuje jednak związki fosforu w przeciwieństwie do BioMedium. BioMedium wypada za to znacznie korzystniej cenowo – jest tańszy i można go zastosować przez to w większych ilościach.

Komentarze
Napisz swoją opinię

Hydroidea BioMedium 25L Mineralne medium biologiczne

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii