- PRODUKTY
-
Akwarystyka słodkowodna
- Akwaria i zestawy
- Filtracja
-
Technika CO2
-
Zestawy CO2 do akwarium
-
Komputery akwariowe pH
-
Butle CO2 do akwarium
-
Elektrozawory CO2
-
Reduktory
-
Reduktory - zestawy
-
Sondy pH
-
Płyny kalibracyjne
-
Reaktory CO2, mixery
-
Dyfuzory CO2 do akwarium
-
Zaworki i dławiki
-
Kolanka
-
Liczniki bąbelków
-
Zaworki zwrotne
-
Złączki, nyple, redukcje
-
Wężyki
-
Środki czyszczące
-
Indykatory
-
Bimbrownie
-
Zestawy CO2 do akwarium
- Oświetlenie akwarium
- Napowietrzanie
- Nawożenie akwarium
- Preparaty
- Podłoże do akwarium
-
Pokarmy
-
Pokarm dla ryb
-
Opakowania oryginalne
- Dla pielęgnic
- Dla pielęgnic roślinożernych
- Dla paletek
- Dla arowan
- Dla bojowników
- Dla gupików
- Tanganika
- Malawi
- Dla welonek
- Dla ryb dennych
- Dla glonojadów
- Dla narybku
- Spirulina
- Artemia
- Ogólne
- Weekendowe / wakacyjne
- Smakołyki
- Naturalne / liofilizowane
- Miękkie
- W paście / żelu / płynie
- Roślinne
- Dla ryb mięsożernych
- Wybarwiające
- Pozostałe
- Konfekcjonowane
-
Opakowania oryginalne
-
Dla krewetek i raków
-
Dla krabów
-
Dla małż
-
Dla aksolotli
-
Dla ślimaków
-
Pokarm dla ryb
- Pompy i głowice
- Produkty dla krewetek
- Rośliny akwariowe
- Temperatura
- Testy do wody
- Aquascaping
- Dekoracje do akwarium
- Czyszczenie akwarium
- Akcesoria do akwarium
- Koszulki
- Pozostałe produkty
-
Akwarystyka morska
- Akwaria, zestawy, sumpy
- Szafki i stelaże
- Wkłady filtracyjne
- Oświetlenie
- Akcesoria
- Dolewki automatyczne
- Pompy dozujące
- Temperatura
- Napowietrzanie
- Pompy, falowniki, cyrkulatory
- Lampy UV i żarniki UV
- Komputery i kontrolery
- Odwrócona osmoza - RO
- Filtry, miksery, rollermaty
- Hydraulika
-
Preparaty
-
Mikroelementy, pierwiastki śladowe, metale ciężkie
-
Bakterie i pożywki dla bakterii
-
Zmiana parametrów wody
-
Leki
-
Algi wapienne
-
Wapń - Ca
-
Magnez - Mg
-
Twardość węglanowa - KH
-
Odczyn wody - pH
-
Brom - Br
-
Jod - I
-
Fluor - F
-
Potas - K
-
Stront - Sr
-
Żelazo - Fe
-
Uzdatniacze
-
Przeciw pasożytom, DIP'y
- Przeciw glonom, Cyjano, Dino
-
Kompletne zestawy oraz all-in-one
-
Pozostałe
-
Witaminy
-
Aminokwasy
-
Dezynfekcja
-
Mikroelementy, pierwiastki śladowe, metale ciężkie
- Balling
- Testy
- Sól i woda morska
- Skały i podłoża
- Kleje do skał i korali
- Pokarmy
- Odpieniacze
- Pozostałe
- Czyszczenie akwarium
-
Oczko wodne
- Filtracja
- Akcesoria do oczek
- Oczka wodne z kaskadą
- Pojemniki na rośliny
- Pokarmy dla ryb
- Pompy do oczek wodnych
- Preparaty do oczek wodnych
- Oświetlenie oczek wodnych
- Ozdoby do oczek wodnych
- Podłoża i ziemia
- Fontanny do oczka
- Wodospady
- Baseny
- Akcesoria do domu
- Testy do wody
- Lampy UV-C
- Odkurzacze
- Skimmery
- Napowietrzanie
- Wkłady filtracyjne
- Nawożenie roślin wodnych
- Grzałki i przeręble
- Części zamienne
- Rośliny wodne
- Ogród
- Produkty na wymiar
- Terrarystyka
- Outlet
- Promocje
- INFORMACJE
- O firmie
- Dostawa i płatność
- Rabaty
- Raty
- Blog
- Kontakt
Hydroidea CyanOxide 25kg Środek do zwalczania sinic i rozkładu toksyn sinicowych
CyanOxide to innowacyjny preparat do zapobiegania i kontrolowania rozwoju zakwitu sinic w różnego rodzaju zbiornikach wodnych. Redukuje ilość sinic oraz ich toksyny w wodzie w ciągu kilku dni od aplikacji. Preparat działa na zasadzie nadwrażliwości sinic na tlen atomowy i jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników wód oraz innych organizmów wodnych. W wyniku reakcji preparatu z wodą powstają tlen atomowy, tlen cząsteczkowy i węglan – substancje, które są naturalne w środowisku i nie zanieczyszczają go. CyanOxide poprawia jakość wody w zbiornikach, zwiększa ich natlenienie i wspomaga naturalne procesy samooczyszczania, co korzystnie wpływa na walory rekreacyjne, użytkowe i gospodarcze wód.
Sposób aplikacji:
CyanOxide podajemy w stężeniu 25 gramów na 1 m3 wody w zbiorniku wodnym. Preparat należy równomiernie rozrzucić po powierzchni zbiornika, po 2 dobach można powtórzyć zabieg stosując połowę dawki użytej podczas pierwszej aplikacji. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Opakowanie 5 kg starcza na 200 m3 wody.
CyanOxide to preparat przeznaczony do kontrolowania zakwitu sinic oraz redukcji ich toksyn w oczkach wodnych i stawach. Skutecznie zwalcza sinice, jednocześnie będąc bezpiecznym dla zooplanktonu oraz roślin wodnych. Pomaga obniżyć poziom azotu amonowego oraz organicznych związków fosforu. Zmniejsza stężenie chlorofilu, co poprawia klarowność wody.
Działa błyskawicznie – efekty widoczne już po 2-3 dniach od aplikacji. Dzięki obecności składnika buforującego, preparat nie powoduje znaczącego wzrostu pH wody. Pomaga w natlenianiu wody i osadów denne, eliminując problem przyduchy, która może zagrażać rybom. Dozowanie preparatu jest łatwe do dostosowania do każdego typu zbiornika wodnego.

Uwaga!
Zawiera: Węglan disodu (komponent z nadtlenkiem wodoru (2:3)), H272 Może intensyfikować pożar; utleniacz, H302 Działa szkodliwie po połknięciu, H318 Powoduje poważne uszkodzenie oczu, P102 Chronić przed dziećmi, P210 Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić, P220 Trzymać z dala od odzieży i innych materiałów zapalnych, P280 Stosować rękawice ochronne/ochronę oczu/ochronę twarzy, P305+P351+P338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać, P308+P311 W przypadku narażenia lub styczności: skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ / lekarzem, P370+P378 W przypadku pożaru: użyć proszki gaśnicze lub dwutlenku węgla do gaszenia, P310 Natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ/lekarzem/… , P402 Przechowywać w suchym miejscu, P411 Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 40°C. Przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu, w temperaturze powyżej zera.
Bezpieczeństwo produktów
Producent Hydroidea Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Stołeczna 230 05-074 Józefin Polska biuro@hydroidea.com
