JBL PROSCAPE NPK MACROELEMNTS Makroelementy 250ml
211140

Czas wysyłki: 3 dni


JBL PROSCAPE NPK MACROELEMNTS Makroelementy 250ml

Dlaczego warto stosować JBL ProScape NPK Macroelements?

Azot w formie związków z tlenem (NOx) lub w związkach wodorowych (aminy – NH2) spełnia decydującą rolę w organizmie, między innymi podczas metabolizmu białka.

Podczas gdy w akwariach gęsto zarybionych azotany i fosforany występują często w zbyt dużych ilościach i mogą spowodować rozrost niepożądanych glonów, w akwariach gęsto zaroślinionych obserwuje się niedobór azotanów spowodowany dużym zużyciem, przez co ograniczony jest wzrost i rozwój roślin wodnych.

Ponieważ woda bieżąca używana do akwarium wykazuje różną zawartość azotanu i fosforanu, w zależności od jej pochodzenia, poleca się przed nawożeniem za pomocą JBL ProScape NPK Macroelements sprawdzenie zawartości fosforu i azotanu w wodzie za pomocą testu JBL PO4 Test Set i JBL NO3 Test Set.

 

Jaką rolę odgrywa JBL ProScape NPK Macroelements w akwarium?

JBL ProScape NPK Macroelements dostarcza wodzie akwariowej azotu i fosfor w formie soli kwasu azotowego i rozpuszczalnych soli kwasu fosforowego. Dzięki temu rośliny akwariowe otrzymują dostateczną ilość azotu. JBL ProScape NPK Macroelements dostarcza również wodzie akwariowej potasu i magnezu.

1 ml JBL ProScape 
NPK Macroelements
zawiera
przez dodanie 5 
ml na 100 l wody 
akwariowej otrzymamy 
następujące wartości
50 mg azotanu-azotu 2,5 mg/l azotanu
2 mg fosfatu 0,1 mg/l fosfatu
30 mg potasu 1,5 mg/l potasu
1 mg magnezu 0,05 mg/l magnezu

 

Jaką dozować JBL ProScape NPK Macroelements?

Normalne dozowanie w akwarium o mocnym oświetleniu (moc oświetlenia >= 1 W / l) wynosi: 5 ml / 100 l wody, w akwariach o lekkim oświetleniu dozowanie wynosi 2,5ml/100 l wody. Należy również zwrócić uwagę na zaopatrzenie w dwutlenek węgla. Poniższa tabela wskazuje polecane wartości do nawożenia, w zależności od sytuacji w akwarium:

Aby dokładnie zdefiniować potrzebną ilość nawozu w zależności od wartości wyjściowych wody należy użyć kalkulatora dozowania, dostępnego w internecie: http://www.proscape.de Ponieważ nie można dokładnie przewidzieć zużycia pierwiastków chemicznych należy regularnie kontrolować zawartość azotanu i fosforanu w wodzie, za pomocą JBL NO3 Test Set i JBL PO4 Test Set, szczególnie każdorazowo przed następnym dozowaniem. Jeśli mierzone wartości fosforu i azotanu w wodzie akwariowej znajdują się poza wyżej wymienioną skalą polecamy zastosowanie nawozu pojedynczych składników JBL ProScape N Macroelements, JBL ProScape P Macroelements, JBL ProScape K Macroelements, JBL ProScape Mg Macroelements. Zużycie poszczególnych składników odżywczych (mikro-i makroelementów) jest szczególnie w przypadku niektórych mikroelementów (pierwiastków śladowych) nie możliwe do przewidzenia z góry i jest silnie zależne od gatunków hodowanych w akwarium roślin. Niektóre mikroelementy występują w tak małej koncentracji, że nie wykazywane są żadnym standardowym testem akwariowym. Dlatego też należy zapobiegać akumulacji poszczególnych składników odżywczych przeprowadzając regularną częściową wymianę wody, w ilości 30-50% tygodniowo oraz dodatkowe nawożenie roślin za pomocą JBL ProScape Fe +Microelements. JBL ProScape NPK Macroelements jako nawóz podstawowy makroelementów został idealnie dopasowany do produktu JBL ProScape Fe +Microelements. JBL ProScape NPK Macroelements może być stosowany w akwariach, w których znajdują się bezkręgowce. Nawóz ten nie szkodzi krewetkom, rakom i ślimakom. Składniki uboczne: 0,15 % P2O5, 0,17 % rozpuszczalnego w wodzie tlenku magnezu Środek uzdatniający: benzoesan sodowy. Wskazówki dotyczące przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed zamarzaniem i gorącem. Chronić przed dostępem dzieci i zwierząt domowych. Wskazówki dotyczące zastosowania: Używać jedynie do nawożenia ozdobnych roślin akwariowych.

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL PROSCAPE NPK MACROELEMNTS Makroelementy 250ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii