Neo Tabs Plant Tab Tabletki nawozowe NPK
DMR-8689
8809702870209

Czas wysyłki: 3-5 dni robocze

Otrzymasz    32 punkty lojalnościowe!

Cena:

32,70 zł

Compare now Compare list is full

Neo Tabs Plant Tab Tabletki nawozowe NPK

Tabletki nawozowe z serii NEO Tabs to doskonałe rozwiązanie do nawożenia i stabilizacji parametrów zbiornika. Oprócz nawożenia akwarium w niezbędne makro i mikroelementy, tabletki NEO Tabs posiadają właściwości pochłaniające nadmiar wybranych pierwiastków, obniżając ryzyko wystąpienia glonów, poprzez stabilizację parametrów zbiornika. Tabletki Neo występują w czterech odmianach.

NEO Tabs opierają się na najnowszej technologii zapewniając odpowiednie nawożenie i stabilizację parametrów zbiornika. Tabletki wykonane są z odpornego na duże ciśnienia materiału, a ich niewielki rozmiar umożliwia i znacznie ułatwia aplikację tabletki w podłożu. 

Absorpcja zagrażających zbiornikowi pierwiastków jest możliwa dzięki wysokiej pojemności wymiany kationowej pierwiastków. Pojemność wchłanialności kationowej nie zagraża biologii zbiornika oraz nie wchodzi w reakcje z podłożem akwarystycznym. 

Tabletki występują w czterech odmianach, dzięki czemu łatwo dopasujemy odpowiedni produkt do potrzeb akwarium.

Neo Tabs Plant Tab
Neo Tabs Plant Tab

W skrócie jak działa? Uwalnianie NPK:

Polowi i systematycznie uwalnia potas, azot, fosfor bezpośrednio do systemu korzeniowego roślin oraz do słupa wody, tak aby rośliny pobierały potrzebny pierwiastek liśćmi. Dawkowanie nawozów uzależnione jest od potrzeb akwarium. Im więcej potrzebują go Twoje rośliny tym więcej tabletka go uwalnia. 

W skrócie jak działa? Magazynowanie NPK:

Jeżeli przenawozisz akwarium w nawozy podając płynny nawóz, tabletki pochłoną jego nadwyżkę i będą systematycznie i w odpowiednich dawkach uwalniać go wg. potrzeb akwarium

Przykład, jeden z wielu, jak NEO tabs zabezpieczają przed glonami.
W podłożu masz tabletki NEO. Wlałeś mieszankę nawozów. W płynnym nawozie podałeś za dużą ilość NO3. Jest to pożywka dla glonów. Normalnie miałbyś już problem z glonami. Jednakże, tabletki NEO wchłoną tylko NO3, bo jest go za dużo, zostawiając w wodzie resztę nawozów które podałeś w płynie. Brak nadwyżki NO3 w wodzie to brak ryzyka wystąpienia glonów. Z czasem gdy poziom NO3 zmniejszy się w wodzie, tabletki zaczną go stopniowo uwalniać, aby dostarczyć go roślinom.

Analogicznie tabletki pochłoną nadwyżki PO3, NO3 i K.

NEO Tabs Plant Tab

To tabletki o ogólnej zawartości nawozowej. Zawarte w nich składniki NPK są szybko rozpuszczane w wodzie, znacznie przyspieszając wzrost roślin oraz wybarwiając rośliny czerwone. 

Zawartość:

Azot, kwas fosforowy, potas

Efekt użycia:

Przyspieszenie wzrostu roślin. Wybarwienie roślin czerwonych. Dostarczenie podstawowych nawozów.

Kiedy użyć:

Czerwone, kolorowe liście zmieniają kolor na zielony. Nowy liść, który rośnie jest znacznie mniejszy. Stare liście rozpadają się. Braki w nawozach makroelementowych. 
Po restarcie oraz podczas zakładania nowego akwarium.

Jak użyć:

Włożyć w podłoże na głębokość 3-5cm w odstępach 5cm. W przypadku dużych roślin włożyć jedną tabletkę pod korzenie rośliny. 

Czas działania:

Około 2 miesiące.

W opakowaniu:

90 - 140 tabletek (różnice w ilości wynikają z różnych wielkości wyprodukowanej tabletki) 

Poznaj inne produkty marki neo

Neo Tabs Plant Tab

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

Neo Tabs Plant Tab

Napisz swoją opinię