KORDON Sea Clear™ Usuwa zmętnienie wody słonej i słonawej 118ml
32344
048054323447

Czas wysyłki: 3-5 dni robocze

Otrzymasz    15 punktów lojalnościowych!

Cena:

15,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny


Compare now Compare list is full

KORDON Sea Clear™ Usuwa zmętnienie wody słonej i słonawej 118ml

Klaruje wodę w akwariach morskich

  • Wytrąca cząsteczki zawieszone w wodzie
  • Pomaga uaktywnić działanie filtrów mechanicznych
  • Wspomaga proces regeneracji biologicznych złóż filtracyjnych
  • Wyprodukowany w USA

 

SEA CLEAR to skuteczny uzdatniacz wody przeznaczony do akwariów z wodą morską i brachiczną w celu zmniejszenia stopnia mętności. W skład preparatu SEA CLEAR wchodzą syntetyczne nieorganiczne związki koloidalne, które łączą się z cząsteczkami zawieszonymi w wodzie oczyszczając ją wizualnie. 

Po dodaniu do wody słonej lub brachicznej, preparat SEA CLEAR natychmiast tworzy specjalny osad (tzw. kłaczek), który przechwytuje cząsteczki zawieszone. Stosowany w połączeniu z filtrem mechanicznym, oczyści wodę akwariową z nadmiernych ilości zawieszonych cząstek stałych materii. SEA CLEAR pełni również funkcję uzdatniacza złoża filtracyjnego i poprzez dostarczanie materiału koloidalnego, który fizycznie przypomina materiał wytworzony przez bakterie nitryfikacyjne, uniemożliwia powstawanie mętnych osadów zarówno w świeżych, podżwirowych złożach filtracyjnych jak i tych, których działanie zostało zaburzone. Właściwości absorpcyjne materiału koloidalnego przyczyniają się również do usuwania z wody nierozpuszczonych związków organicznych, które często są widoczne pod postacią żółtawej wody w nowo założonych akwariach.

 

Uwagi specjalne

W trakcie uzdatniania wody bezkręgowce filtrujące takie jak: małże, koralowce, robaki z grupy Sabellidae, wąsonogi i inne, mogą zamykać się w celu zapewnienia ochrony przed zatkaniem się aparatu filtracyjnego. Jest to zjawisko tymczasowe, które w żaden sposób nie jest szkodliwe dla ich zdrowia.

 

Możliwość łączenia z innymi preparatami

Preparat Sea Clear można stosować ze wszystkimi uzdatniaczami wody i środkami leczniczymi firmy Kordon takimi jak NovAqua, AmQuel oraz Fish Protector. Preparat Sea Clear pozostaje stabilny i trwały w roztworze przez długi okres czasu. Zawiera nietoksyczne uwodnione zasadowe związki koloidalne.

 

Przeciwwskazania

Preparat Sea Clear nie jest ani środkiem leczniczym, ani środkiem chemioterapeutycznym, stąd też nie jest przeznaczony do leczenia konkretnych chorób. Preparat Sea Clear należy stosować jako uzdatniacz wody w akwariach z wodą morską i brachiczną. Preparat nie działa poprawnie w wodzie słodkiej. Użycie preparatu w wodzie słodkiej będzie skutkowało gwałtownym podwyższeniem jej poziomu pH (zwiększeniem zasadowości).

 

Sposób użycia

Klarowanie wody i wspomaganie procesów filtracyjnych:
Stosuj 1 łyżeczkę preparatu (około 5ml) na każde 40-80l wody. Nie należy zatrzymywać normalnego procesu filtracji.
Krótko, ale energicznie zamieszaj wodę, aby preparat mógł rozejść się równomiernie w akwarium. Uwaga: aby zwiększyć skuteczność produktu, rozpuść właściwą dawkę preparatu w szklance wody słodkiej i dodaj do wody akwariowej.
Stosuj raz na 24 godziny do momentu aż w wodzie nie będzie żadnych cząsteczek zawieszonych.
Produkt stosowany zgodnie z zalecanym stężeniem może uzdatnić do 1814 litrów wody.

 

UWAGA:

Preparat przeznaczony do akwarium, nie do spożycia przez ludzi. Trzymać z dala od dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przepłukać letnią wodą. W przypadku połknięcia udać się do lekarza.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

KORDON Sea Clear™ Usuwa zmętnienie wody słonej i słonawej 118ml

Napisz swoją opinię