ERECT Vesicularia reticulata Roślina w kubeczku 6cm
R-11040

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    14 punktów lojalnościowych!

Cena:

14,99 zł

Compare now Compare list is full

ERECT Vesicularia reticulata Roślina w kubeczku 6cm

Gatunek ten bardzo różni się wyglądem innych odmian mchów stosowanych w akwarystyce. Tworzy jasnozielone, długie gałązki rosnące niemal pionowo do góry – stąd jego nazwa – „mech pionowy”. W optymalnych warunkach krzewi się bardzo szybko. Ich odgałęzienia rozwidlają się pod ostrym kątem oraz są nierównej długości. Komórki liści, takie same jak u innych gatunków z rodzaju Vesicularia, są szerokie, dłuższe niż u Christmas Moss. Posadzony na podłożu pionowym lub skośnym tworzy równie piękny efekt jak Christmas Moss.

Uprawa

Charakteryzuje się dość powolnym wzrostem w stosunku do innych mchów. Nieco dłużej przyzwyczaja się do nowego miejsca – może upłynąć nawet kilka tygodni zanim zacznie wypuszczać nowe pędy. Długość okresu adaptacji zależy w dużej mierze właśnie od tego, czy potrafiliśmy zapewnić w zbiorniku stałe warunki i zapobiec wahaniom parametrów wody.

Temperatura wody 15-28°C. Woda miękka do twardej, ph 5-7,5 Oświetlenie: 0,3-1,5W/l  Nawożenie: nie jest konieczne.  Ze względu na pionowy wzrost gałązek doskonale nadaje się do budowania tła z mchu. Rosnące niemal zupełnie do góry pędy bardzo szybko pokrywają siatkę stanowiącą rusztowanie tła, pozwalając cieszyć się gotową, żywą konstrukcją już po kilku miesiącach od jej założenia.

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Dlaczego In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową. Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin!

Rodzaj roślinyMchy i wątrobowce
Wysokość maksymalna rośliny [cm]15
Wysokość minimalna rośliny [cm]5
Trudność uprawyNiewymagające
WystępowanieAzja
Kolor roślinyCiemnozielony
Miejsce sadzeniaDrugi plan
Tempo wzrostuŚrednie
GatunekMOSS

  

Komentarze
Napisz swoją opinię

ERECT Vesicularia reticulata Roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii