FLAME Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 10cm
R-13042

Czas wysyłki: 24 godziny


FLAME Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 10cm

 

Uprawa
Łatwa

Położenie
Przód

Położenie
Środek

Wysokość
5cm - 20cm
Temperatura
22°C - 30°C

 

Synonimy

  • Taxiphyllum sp.
  • Flame Moss – Mech płomienny

 

Pochodzenie

  • Południowo-Wschodnia Azja.

 

Opis

Kształtem przypomina płonące płomienie – stąd wzięła się nazwa tego mchu – Mech płonący. Jest bardzo dekoracyjnym mchem często spotykanym w naszych akwariach. Cechą szczególną są pionowo rosnące gałązki które potrafią dorosnąć do kilkunastu centymetrów.

Mech pod wodą ma lekko rozgałęzione pędy, które rosną w górę i się  skręcają, dzięki czemu przypominają płomienie – stąd wzięła się nazwa tego mchu – Mech płomienny. Wraz ze wzrostem pędów bardziej się kręcą, tworząc wrażenie małego ciemnego zielonego ognia, wysokość 5-15 cm. W przeciwieństwie do większości innych mchów, szybciej rośnie w górę a wolniej się rozrasta na boki.  Bardzo słabo przytwierdza się do podłoża, tak wiec powinno się go obowiązkowo przywiązać żyłką lub nitka do elementu stałego i umieścić w dowolnym miejscu w akwarium.

 

Uprawa

Tak jak inne popularne mchy nie wymaga silnego oświetlenia. Jednak przy mocniejszym oświetleniu szybciej rośnie.  Moc oświetlenia: 0,3-2,0W/l Lubi czystą często podmienianą wodę. Mech najlepiej systematycznie przycinać – wtedy zagęści się i zwiększy swoją objętość. Źle znosi gwałtowne zmiany parametrów wody.

Mech Falme moss rozmnażamy poprzez sadzenie świeżo przyciętych gałązek. Możliwe jest wyhodowanie naprawdę sporej plechy z kilku gałązek.  Dobrze prezentuje się obrastając większe korzenie.

Mech przywiązujemy do elementów (kamienie, lawa, lignit itp.) za pomocą cienkiej żyłki. Po kilku tygodniach mech zacznie się rozrastać oraz przyczepi się do podłoża.  Nie wymaga dodatkowego nawożenia. Przy mocniejszym oświetleniu i niewielkiej ilości nawozów można uzyskać szybszy wzrost tego pięknego mchu. Toleruje wodę o temperaturze 24-29 °C. Dobrze rośnie w miękkiej jak i twardej wodzie.

 

Dlaczego rośliny In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową.

 

Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin. W trosce o dobrą kondycję roślin, przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do czwartku, natomiast paczki pocztowe priorytetowe od poniedziałku do środy.

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

FLAME Taxiphyllum sp. Roślina w kubeczku 10cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii