JBL Test PO4 Uzupełnienie do TEST fosforanowy SET-PO4 Sensitive
24128

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    25 punktów lojalnościowych!

Cena:

25,20 zł

Compare now Compare list is full

JBL Test PO4 Uzupełnienie do TEST fosforanowy SET-PO4 Sensitive

Test fosforanowy - PO4 sensitive służy do pomiaru i rutynowej kontroli zawartości fosforanu w wodzie akwariowej słodkiej i morskiej w przedziale 0,05-1,8 mg/l (ppm). Preparat można z pełnym powodzeniem stosować w lekko zabarwionej wodzie akwariowej jaka powstaje podczas filtracji torfowej lub leczeniu chorych ryb. Wysoka czułość testu umożliwia wczesne rozpoznanie niebezpieczeństw spowodowanych podwyższoną zawartością fosforanu, dzięki czemu mamy możliwość szybkiej reakcji i niedopuszczenia do powstania problemu. Fosforan dostaje się do akwarium przede wszystkim jako produkt procesu trawienia ryb oraz z resztek pokarmów. W ten sposób może stosunkowo szybko powstać nadmiar fosforanu przekraczający naturalne wartości o 1000 razy i więcej. Jako nieodzowny skutek tego nadmiaru pojawia się w akwarium plaga niepożądanych glonów. Poprzez regularne pomiary zawartości fosforanu w wodzie akwariowej, za pomocą czułego testu fosforanowego JBL TEST-SET PO4 sensitive można odpowiednio wcześnie rozpoznać zagrożenie i przeciwdziałać skutkom. W wodzie słodkiej dopuszczalna jest zawartość fosforanu nie przekraczająca 0,4 mg/l.

 

Zastosowanie (w skrócie):

  • wodę z akwarium odlewamy do specjalnej probówki,
  • następnie dodajemy odczynniki które wybarwiają wodę na określony kolor,
  • na skali kolorów odczytujemy wartość PO4 w naszym akwarium.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL Test PO4 Uzupełnienie do TEST fosforanowy SET-PO4 Sensitive

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii