• -5%
 • Obniżka
Hydroidea EcoGerm Silt 25kg Redukuje osady z dna oczka
HYD-30505

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    2999 punktów lojalnościowych!

Cena:

3 156,84 zł
2 999,00 zł Oszczędzasz: 157,84 zł Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 2999,00 zł

Compare now Compare list is full

Hydroidea EcoGerm Silt 25kg Redukuje osady z dna oczka

Naturalny preparat biologiczny w formie granulatu z aktywnym tlenem przeznaczony do redukcji osadów dennych w oczkach wodnych, stawach rybnych i stawach kąpielowych. Zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii, które przyspieszają rozkład materii organicznej zalegającej na dnie zbiornika. Granulki dobrze wnikają w strukturę osadów dennych, co szybko uruchamia mechanizm sedymentacji i bioremediacji. Bakterie wprowadzone do środowiska wodnego skutecznie aktywują proces utleniania amoniaku i związków amonowych do azotanów, które następnie ulatniają się do atmosfery. Dzięki temu ekosystem wodny pozostaje w stanie równowagi biologicznej, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego zbiornika wodnego.

Cechy preparatu

 • Jest neutralny dla środowiska i bezpieczny dla ludzi, roślin, ryb i innych zwierząt w zbiorniku wodnym
 • Można stosować bez konieczności okresowego wstrzymywania eksploatacji zbiornika wodnego
 • Przyspiesza rozkład mułu i osadów dennych poprzez rozkład substancji organicznych (obumarłych części roślin, odchodów ryb, resztek niewykorzystanej karmy, itp.)
 • Wiąże metale ciężkie
 • Zwiększa klarowność wody poprzez redukcję poziomu chlorofilu w toni wodnej
 • Poprawia kondycję i odporność ryb oraz innych zwierząt wodnych, co sprzyja zwiększeniu ich populacji
 • Zapewnia lepsze wykorzystanie karmy w stawach hodowlanych
 • Działa punktowo i szybko wnika w zamulone dno;
 • Dostępny jest w opakowaniach 1 kg, 5 kg, 10 kg i 25 kg.

Zastosowania: oczka wodne, stawy rybne (hodowlane), stawy kąpielowe, stawy naturalne.

Sposób aplikacji: wstrząsnąć przed użyciem, aby dokładnie wymieszać składniki preparatu, a następnie odmierzoną dawkę rozsypać równomiernie po powierzchni wody. Stosować dwa razy w roku – wiosną i jesienią lub doraźnie, w zależności od wielkości pokładów osadów dennych. W przypadku dużego zamulenia aplikować kilka razy w sezonie, ale nie częściej niż co 30 dni. W celu przyspieszenia redukcji osadów i zmniejszenia ilości glonów w zbiorniku zaleca się równolegle stosować preparat mikrobiologiczny EcoGerm Lakes.

Dawkowanie: 10 g preparatu na każdy m² powierzchni lustra wody.

Szczelnie zamknięte opakowanie należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed dziećmi, a także działaniem promieni słonecznych i źródeł ciepła.

Warto wiedzieć

 • EcoGerm Silt najskuteczniej działa w wodzie o temperaturze powyżej 10°C.
 • EcoGerm Silt ma postać szybko tonącego granulatu, co umożliwia punktową aplikację preparatu w wybrane miejsca.
 • Dodatek aktywnego tlenu w EcoGerm Silt znacząco przyspiesza rozkład materii organicznej w dolnych warstwach zbiornika.
 • Preparatów biologicznych nie wolno używać ze środkami dezynfekującymi i antybiotykami – nie można ich rozpuszczać w chlorowanej wodzie.
 • Regularne stosowanie produktów z linii EcoGerm to gwarancja czystej i przejrzystej wody przez cały rok.

Najczęściej zadawane pytania

Czy EcoGerm Silt może być stosowany jako zamiennik innych preparatów bakteryjnych z linii EcoGerm?

Nie może. EcoGerm Silt jest preparatem mikrobiologicznym o ściśle ukierunkowanym działaniu. W celu ogólnej poprawy jakości wody, należy regularnie stosować wszystkie produkty z tej linii, czyli: EcoGerm Starter, EcoGerm Ponds lub EcoGerm Lakes.

Jaka jest różnica pomiędzy EcoGerm Silt a innymi dostępnymi na rynku preparatami redukującymi zamulenie?

EcoGerm Silt jest preparatem mikrobiologicznym w formie granulatu z dodatkiem aktywnego tlenu. Można go sprawnie i precyzyjnie aplikować. Granulki toną i opadają w konkretne miejsce zbiornika, a aktywny aktywny tlen przyspiesza proces sedymentacji i bioremediacji. Dzięki temu EcoGerm Silt działa dużo szybciej niż produkty konkurencji, a efekty jego stosowania widoczne są gołym okiem.

Kiedy i jak należy stosować EcoGerm Silt, aby jego skuteczność była największa?

EcoGerm Silt najlepiej stosować dwa razy w ciągu roku (wiosną i jesienią) lub doraźnie, w zależności od stopnia zamulenia zbiornika wodnego i poziomu osadów dennych. Podawanie preparatu może odbywać się bez konieczności odławiania ryb (środek jest bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt). W celu osiągnięcia najlepszych efektów zalecamy aplikować EcoGerm Silt z bakteriami EcoGerm Lakes .

Produkty z tej samej kategorii
Komentarze

Napisz swoją opinię

Hydroidea EcoGerm Silt 25kg Redukuje osady z dna oczka

Napisz swoją opinię