AQUA REBELL K Nawóz potasowy 5000ml
4250585205505

Czas wysyłki: 1-3 dni


Produkt chwilowo niedostępny

AQUA REBELL K Nawóz potasowy 5000ml

Profesjonalne nawozy Aqua Rebell dla roślin akwariowych. Jakość i spektakularne efekty w przystępnej cenie i ekonomicznych opakowaniach. Made in Germany.

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Spezial K to nawóz zawierający niezbędny makroelement - potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Makro Spezial K został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń potasu ogranicz dawkę nawozu. 

 

1 ml na 50 l wody akwariowej preparatu Makro Spezial K podniesie stężenie:

  • K    1,00 mg/l

 

Specjalna linia nawozów makroelementowych Aqua Rebell przeznaczona do zbiorników z podłożami wzbogacanymi składa się z Makro Spezial Licht (azot, fosfor, potas), Makro Spezial K (potas) oraz Special N (azot). Nawozy te zostały zaprojektowane specjalnie aby sprostać potrzebom pokarmowym szybko rosnących roślin w zbiornikach z silnym oświetleniem i CO2. Makro Spezial K doskonale uzupełnia system nawożenia podłożem wzbogacanym i zapewnia bujny rozwój roślin. Substraty zawierają zazwyczaj stosunkowo dużo związków azotu i fosforu ale są bardzo ubogie w potas. Biorąc pod uwagę kluczową rolę potasu we wzroście roślin jego dawkowanie za pomocą preparatu Makro Spezial K lub Makto basic Kalium jest niezbędne.

Jeżeli podczas stosowania Makro Spezial K zauważysz, że twardość węglanowa wzrasta będzie to oznaczać że w akwarium zakumulowało się zbyt dużo potasu a rośliny nie są go już w stanie absorbować. W takim wypadku zmniejsz dawkę nawozu.


Dawkowanie na 50 litrów wody akwariowej:

  • Silne oświetlenie (≥0,5 Watt na litr) + CO2    1–2 ml dziennie
  • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2    1 ml dziennie
  • Brak CO2    1–4 ml co tydzień

 

Dostępne opakowania: 500ml, 1000ml i 5 litrów.

 

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

AQUA REBELL K Nawóz potasowy 5000ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii