Ludwigia repens Roślina w kubeczku 6cm
R-100512

Czas wysyłki: 21 dni


Produkt chwilowo niedostępny


Compare now Compare list is full

Ludwigia repens Roślina w kubeczku 6cm

Ludwigia repens to gatunek rośliny kwitnącej z rodziny wiesiołka zwanego potocznie wierzbą pełzającą. Pochodzi z części obu Ameryk i ma potencjał do łatwego rozprzestrzeniania się i naturalizacji na wielu obszarach. W niektórych regionach jest znany jako chwast wodny. Uprawiana jest również jako roślina akwariowa. Jest to wieloletnia roślina zielna tworząca maty z pełzającą łodygą o długości do 30 cm, zakorzeniona w węzłach, które stykają się z mokrym podłożem. Liście są ułożone przeciwnie i mają do 4 lub 5 centymetrów długości. Kwiat ma cztery żółte płatki o długości nie większej niż 3 milimetry, osadzone na podstawie czterech spiczastych działek, które mogą być nieco dłuższe.

Sposób sadzenia:

Roślinę wyciągnąć z kubeczka i dokładnie wypłukać z żelu pod bieżącą wodą. Następnie podzielić na niewielkie (1-2 cm) kępki i rozsadzić w niewielkich odległościach. W miarę wzrostu stworzy jednolitą grupę dorosłych roślin.

Dlaczego In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową. Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin!

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Rodzaj roślinyRośliny wysokie
Wysokość maksymalna rośliny [cm]50
Wysokość minimalna rośliny [cm]20
Trudność uprawyNiewymagające
WystępowanieAmeryka Południowa
Kolor roślinyCzerwony
Miejsce sadzeniaTrzeci plan
Tempo wzrostuŚrednie
GatunekLUDWIGIA

  

Komentarze
Napisz swoją opinię

Ludwigia repens roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii