Sagittaria Sabulata strzałka skrzydlata Roślina w kubeczku 6cm
R-11102

Czas wysyłki: 21 dni


Produkt chwilowo niedostępny


Compare now Compare list is full

Sagittaria Sabulata strzałka skrzydlata Roślina w kubeczku 6cm

Sagittaria subulata pochodzi ze wschodu USA i Ameryki Południowej, gdzie rośnie zarówno w wodach słodkich, jak i słonawych. Zwłaszcza w ujściach rzek tworzy rozległe łąki. Ten gatunek grotu strzały jest od dawna bardzo popularną rośliną akwariową uprawianą przez większość głównych szkółek roślin wodnych i regularnie znajdowaną w handlu. Uważa się, że te rośliny sprzedawane pod nazwą Sagittaria pusilla są mniejsze niż „normalne” S. subulata, jednak istnieją powody, by sądzić, że nie różnią się one od prawdziwych S. subulata. Niektóre szkółki używają również nazwy handlowej „Sagittaria teres” lub „S. terres”. Prawdziwy S. teres to jednak zupełnie inny gatunek, który prawdopodobnie do tej pory nie był uprawiany w warunkach akwariowych.

Uprawa

S. subulata jest bardzo łatwa w uprawie, potrzebuje tylko umiarkowanego światła i toleruje raczej twardą wodę alkaliczną. Rośnie dobrze w akwariach bez wstrzykiwania CO2, mimo że dodatek CO2 ogromnie wspomaga wzrost. Do najsilniejszego wzrostu prowadzi podłoże bogate w składniki odżywcze lub wodę z wysokim stężeniem azotanów, fosforanów, potasu, żelaza i pierwiastków śladowych. Roślina ta jest szczególnie podatna na niedobory żelaza, co objawia się żółtym przebarwieniem liści. Intensywne światło powoduje, że końcówki pędów nabierają czerwonawego odcienia.

Przy gęstym posadzeniu liście osiągają długość do 60 cm. Mniej gęste grupy spowodują mniejszy wzrost o zaledwie 5 do 10 cm. S. subulata to szybko rosnący gatunek, który rozprzestrzenia się przez rozłogi i po krótkim czasie jest w stanie uformować gęsty dywan. Czasami roślina wyrasta na długich łodygach kwiatowych, które sięgają powierzchni wody, gdzie kiełkują drobne białe kwiatki. W przeciwieństwie do innych gatunków Sagittaria, łodygi kwiatowe nie wystają pionowo, ale unoszą się na powierzchni wody. W bardzo sprzyjających warunkach S. subulata wypuszcza pływające liście o długich szypułkach z eliptyczną blaszką liściową. Emersyjny pokrój wzrostu S. subulata jest bardzo niski, rozety liściowe są szeroko rozstawione, a liście często łopatkowate.

Sprawdzone pochodzenie

Nasze rośliny pochodzą z legalnych źródeł. Każdy kubeczek posiada paszport roślin, który potwierdza, że oferowane do sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że posadzone przez Państwa rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowców i nie wprowadzą do środowiska akwarium niepożądanych organizmów takich jak bakterie roznoszące choroby czy jaja ślimaków.

Dlaczego In-Vitro?

Rośliny in-vitro są przeznaczone do profesjonalnych hodowli akwarystycznych, głównie szklarniowych na rynku europejskim. Aby zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość sadzonek (by mogły przetrwać transport) producenci umieszczają korzenie roślinek w specjalnym żelu który zawiera w sobie wszystkie potrzebne do życia substancje odżywcze oraz utrzymuje w pojemniku odpowiednią wilgotność. Rośliny tak zapakowane są w stanie wytrzymać wiele dni bez światła bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Koszyczki zawierają bardzo dużą ilość sadzonek w stosunkowo niskiej cenie ze względu na produkcję na skalę masową. Kupując rośliny IN-VITRO możesz mieć pewność idealnej kondycji roślin!

Rodzaj roślinyRośliny średniego wzrostu
Wysokość maksymalna rośliny [cm]20
Wysokość minimalna rośliny [cm]10
Trudność uprawyNiewymagające
WystępowanieAmeryka Południowa
Kolor roślinyJasnozielony
Miejsce sadzeniaDrugi plan
Tempo wzrostuSzybkie
GatunekSAGITTARIA

  

Komentarze

Napisz swoją opinię

Sagittaria Sabulata strzałka skrzydlata roślina w kubeczku 6cm

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii